Субота
28.06.2025
02:10
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Сайт учителя початкових класів Пришлюк Алли Василівни
Головна Реєстрація Вхід
»
Меню сайту

Категорії розділу
Новини 1-Г класу [61]
Щасливі миттєвості життя класу
Цікаво, що... [10]
Найцікавіша корисна інформація

Прислів'я дня

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 74

Свята та події
Календарні свята та події. Спілкуємося українською

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2016 » Серпень » 21 » УКРАЇНО МОЯ, ТИ У СЕРЦІ ОДНА
14:10
УКРАЇНО МОЯ, ТИ У СЕРЦІ ОДНА

 

УКРАЇНО МОЯ, ТИ У СЕРЦІ ОДНА

Урок-тренінг для учнів 3-4класів

МЕТА:

 Формування ключових компетентностей:

-       вміння вчитися – конструктивно взаємодіяти з іншими учасниками навчально-виховного процесу, розраховувати час на виконання завдання;

-       громадянської компетентності –піклуватися про права, інтереси громадянина української держави і суспільства; робити свідомий вибір та застосовувати демократичні технології прийняття індивідуальних та колективних рішень.

Формування предметних компетентностей:"".

-        збагатити, поглибити, закріпити знання учнів з історії української державності, культури народу, його традицій;

-        розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, співставляти, робити висновки, послідовно і тактовно висловлювати власну думку;

-        виховувати громадянські та патріотичні якості особистості, почуття гордості за власну державу;

-       спрямовувати пізнавальну активність учнів на самовдосконалення.

 

ОБЛАДНАННЯ УРОКУ: державні символи України, патріотичні картинки про останні події в Україні, клубок ниток, ватман, кольорові маркери, дитячі різнокольорові долоньки, макет сонечка, свічки, презентація «Сторінки історії України»

 

ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ: урок розроблено відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти, характеризується реалізацією сучасних освітніх інтерактивних технологій із застосуванням ігрових форм роботи. Це сприяє розвитку розумових здібностей учнів, їхньої пізнавальної активності й самостійності, формуванню комунікативної компетенції. А також дає змогу учням показати та усвідомити важливе значення громадянської та патріотичної позиції до своєї Батьківщини та захисників цілісності і єдності свого народу.

НАВЧАЛЬНІ ЗАВДАННЯ.

Наприкінці заняття учні мають вміти:

-    називати, пояснювати значення і шанобливо ставитися до державних та народних символів України;

-    розуміти та усвідомлювати національну, правову, громадянську та  соціальну відповідальність за свою державу;

-    поважати історичне минуле свого народу;

-    розуміти й відчувати подвиг «Небесної сотні» та воїнів АТО;

-    усвідомити єдність та цілісність України.

 

ЩО ПІДГОТУВАТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ:

-   презентація «Сторінки історії України»;

-   плакат «Очікування», на якому зображене сонечко (без промінчиків);

-   вирізані з кольорового паперу зображення дитячих долоньок;

  • картки з завданнями для роботи в групах;

 

ОРІЄНТОВНИЙ ПЛАН ТРЕНІНГУ

 

Стартові завдання

10 хв

Інтерактивні вправи. Робота в парах.

10 хв

Інтерактивні вправи. Об’єднання в групи.

15 хв

Завершення тренінгу

  5 хв

 

ХІД УРОКУ-ТРЕНІНГУ

І. Вступна частина

 

1. Психологічний настрій на початку уроку.

Блакить неба,

Золотавий цвіт соняшників…

Це – наша українська земля,

Це – наша Україна.

Любіть і бережіть її…

 

2. Знайомство. Вправа «Павутинка».

Мета: розвиток відчуття приналежності до групи; зближення один з одним.

(Всі учасники тренінгу утворюють коло)

- Діти, в руках я тримаю клубок ниток. За допомогою цих ниток ми з вами  будемо сплітати «павутинку». Я називаю своє ім’я і одну рису свого характеру та даю клубок ниток іншому учаснику і т. д. (Наприклад: мене звати Алла, я креативна…)

 

3. Правила.  Вправа «Домовленість про правила».

Мета: формування єдиного робочого простору й створення правил поведінки в колективі упродовж усього тренінгу.

- Діти, працюючи разом нам потрібно домовитися правила спілкування, за якими нам з вами буде комфортно працювати. Свої правила ми напишемо на аркуші паперу і прикріпимо на видному місці.

- Цінувати  час.

- Бути позитивним до себе і до інших.

- Говорити тільки від свого імені.

- Правило добровільної активності.

- Правило конфіденційності.

- Правило додавання (Я + Ти + Ми).

 

4. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні наше заняття ми присвятимо нашій рідній землі, згадаємо її історію, державні символи, пісні та вірші про Україну; доведемо, що ми – гідні громадяни своєї Батьківщини.

 

5. Очікування. Вправа «Дружні долоньки».

Мета: усвідомити і визначити, що кожен учасник сподівається від тренінгу та порівняти своє очікування з іншими.

- Діти, а що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? Свої очікування ви напишіть на зображеннях різнокольорових долоньок. Ці долоньки ми прикріпимо до сонечка, утворивши промінчики і якщо очікування виправдаються, то в кінці уроку сонечко обов’язково усміхнеться як до нас, так і яскраво світитиме над нашою Україною.

 

ІІ. Основна частина.

 

1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.

- Чи любите ви святкувати свій день народження?

- Як це відбувається? (Відповіді дітей)

Створення проблемної ситуації.

- А як ви гадаєте, чи може бути такий день народження, який ми – українці святкуємо в один день усі разом ? (Міркування дітей)

- Такий день народження ми святкуємо кожного року – 24 серпня. Цей день – день народження нашої країни, День незалежності. Цього року нашій Батьківщині виповнилося 25 років.

- Як видумаєте, це багато чи мало? (Міркування дітей)

- Наша країна – це зовсім молода держава, яка має давню цікаву історію, країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її, країна гарячої любові до народу і чорної йому зради. Довгої вікової героїчної боротьби за волю. Наша земля безмежна і неозора: це і гори, і степи, і ріки, зелені ліси, лани пшениці.

 

2. Мозковий штурм. Технологія «Асоціативний кущ»

- Діти, що пригадується вам, коли ви чуєте слово «Україна»? (Міркування дітей)

- Давайте сплетемо «словникову павутинку».

3. «Бюро інформації». Сторінки  історії України. (Презентація)

  1. Існування могутньої Київської держави Володимира Великого, Ярослава Мудрого.
  2. Київська держава стала найбільшою країною у Європі. В Русі стали карбувати власні гроші – срібники й золотники. Одне з найголовніших досягнень Володимира Великого стало хрещення Русі у 988 р. Християнство стало державною релігією.
  3. Перша християнська республіка в Європі – Запорізька Січ на острові Хортиця.
  4. Запорізька Січ мала ряд ознак держави: вона контролювала величезну територію степової України, мала свій уряд, власний суд, проводила дипломатичні відносини з іншими країнами. Звідси козаки організовували походи на володіння кримського хана й на турецькі фортеці.
  5. Започаткування власної державності в Українській Народній Республіці.
  6. Був скликаний Всеукраїнський Національний Конгрес, де було проголошено автономію України.

Однак, Українська Народна Республіка проіснувала недовго. Більшовицькі російські війська почали наступ на Україну. На допомогу Україні стали війська Німеччини і Австро-Угорщини, які і вигнали російські війська з України. Протистояння тривали і Польща та Росія уклали між собою договір, за яким поділили між собою Україну, не питаючи згоди ні її народу, ні керівників. Західна частина України відійшла до Польщі, а Східна – до Росії.

  1. 1991 рік - проголошення незалежності України.

24 серпня 1991 року Верховна Рада прийняла історичний документ – «Акт проголошення незалежності України».   

  1. 2004 рік - прояв громадської активності під час Помаранчевої революції.

Помаранчева революція – кампанія протестів, мітингів, пікетів, страйків та інших актів громадянської непокори в Україні, організована і проведена прихильниками Віктора Ющенка. Основним результатом революції було призначення Верховним судом повторного другого туру президентських виборів. За результатами голосування у повторному другому турі виборів перемогу отримав Віктор Ющенко.

  1. 2014 рік – Революція Гідності.

Увечері 21 листопада 2013 року на Майдані Незалежності розпочався мітинг. Протестувальники пікетували Адміністрацію Президента, вони виступали проти призупинення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яку не підписала тодішня влада. Всі ці події призвели до кривавих подій і жертв Небесної сотні.

У березні 2014 року російські війська вторглися у Крим та анексували його, а згодом ці війська вторглися на материкову Україну і частково захопили території Донецької та Луганської областей. Ці протистояння тривають і сьогодні.

- Наші серця навіки з героями Небесної сотні, воїнами АТО у боротьбі за свободу та єдність України.

- Діти, давайте встанемо і в знак пам’яті хвилиною мовчання пом’янемо наших героїв.

Хвилина мовчання.

4. Робота в парах. Технологія «Обличчя до обличчя»

- Діти, тепер ми об’єднаємося у пари. Ви подумаєте над таким запитанням: що є візитівкою нашої країни, за якою її впізнають люди інших держав? Спробуйте обмінятися своїми ідеями один з одним.

Вчитель. Так, це державні  символи – золотий Тризуб на синьому тлі – це наш Державний Герб, синьо-жовтий Державний Прапор і велична урочиста пісня, яка має назву «Ще не вмерла Україна» – це наш Державний Гімн. 

А ще це і народні символи нашої держави: калина, верба, чорнобривці, писанка, лелека, український віночок тощо. Дехто з вас одягнув сьогодні вишиванку – це також символ нашої держави.

 

Руханка.

(Учні стають в коло і виконують рухи під вірш А. Камінчука «Україна»)

Україна (розводять руки в сторони)

Рідний край (піднімають руки догори)

Поле, річка, (нахили вправо-вліво)

Синій гай. (присідають)

Любо стежкою іти (ходьба на місці)

Тут живемо я і ти. (беруться за руки)

(Руханку можна повторити кілька разів.)

 

5. Інтерактивна вправа «Займи позицію»

- Послухайте повідомлення, поміркуйте і займіть позицію, обґрунтовуючи свою думку (пояснити погоджуєтесь чи ні, чому).

Ø Ми – патріоти. Революція Гідності, події у Криму і на Сході України стали нам доленосними уроками і навчили нас цінувати свою Батьківщину. Ми усвідомили, що захист України – це наша громадянська відповідальність і ми маємо захистити свою Батьківщину від зовнішнього ворога.

Ø Ми – небайдужі. Ми підтримуємо свою армію, у нас зараз немає «не нашої справи». Всі дії і акції, які відбуваються у державі є масовими і по-справжньому щирими, наповнені незламним патріотичним духом. Вся наша любов, повага і шана – їм, нашим чудовим українським захисникам.

6. Робота в групах. (Інтерактивні вправи «сенкан», «гронування»,  «абетковий суп»).

- А тепер я пропоную попрацювати у групах. Об’єднання в 3 групи за обраними рослинами-символами України (мак, калина, тополя).

Група «Мак». 

Скласти «сенкан» до слова Україна

1. Україна

2. Європейська, незалежна.

3. Зворушує, дивує, захоплює. 

4. Україна – це моя домівка.

5. Батьківщина!

Група «Калина».

Скласти «словникову павутинку» (гронування) на тему «За що я люблю Україну?»

(Кожен учень групи повинен до фрази додати слово, яке йому спадає на думку. Всі думки записати на аркуші паперу.)

Я люблю Україну за … (море, гори, ліс, спів птахів, пісню, мову, працьовитість, сміливість, відважність, мальовничість, патріотизм, духовність, дружність …)

Група «Тополя».

Скласти «абетковий суп» до слова Україна.

(Кожен учень групи бере з «Абеткової торбинки» літеру, складає  словосполучення (інгредієнт) у приготуванні цікавого і корисного до слова «Україна», яке б починалося на цю букву).

Велика Україна, незалежна Україна, славна Україна, трудолюбива Україна, багата Україна, цілісна Україна, драматична Україна, унікальна Україна, красива Україна, мальовнича Україна, заможна Україна, європейська Україна, патріотична Україна, гетьманська Україна … 

ІІІ. Заключна частина

1.Зворотний зв’язок. Вправа «Коло вражень», «Продовж речення».

- Діти, продовжте речення.

- Мої очікування від уроку …   .

- Сьогодні на уроці я відрив для себе…   .

- Урок змусив задуматися …   .

- Цей урок допоміг мені …    .

- Найбільш зворушливим було …   .

- Мої висновки – це …   .

- Мої почуття від уроку …  .

2. Завершення уроку-тренінгу. Вправа «Віночок побажань».

Мета: забезпечити гарний настій по завершенню тренінгу.

(Всі учасники тренінгу утворюють коло)

- Діти, я пропоную вам висловити свої побажання сусіду, який стоїть праворуч.

3. Заключне слово вчителя-тренера. Вірш В. Сосюри «Любіть Україну»

Любіть Україну, як сонце, любіть,

як вітер, і трави, і води…

В годину щасливу і в радості мить,

любіть у годину негоди.

Любіть Україну у сні й наяву,

вишневу свою Україну,

красу її, вічно живу і нову,

і мову її солов’їну.

- Урок закінчений. Дякую за співпрацю.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

 

1.      Грицина Г.М. Горнусь до тебе, Україно! Сценарії виховних заходів / Г.М. Грицина. – Тернопіль: МЕДОБОРИ, 2004. – 60 с.

2.      Римар Л.М. Дітям про державну та народну символіку України. /  Л.М. Римар. – Харків: Основа, 2004. – 78с.

3.      Шелестова Л. Класному керівнику. Виховні години / Л. Шелестова, Н. Чиренко, Н. Чернякова. – Київ: Шк. Світ, 2011. – 128 с. – (Бібліотека «Шкільного світу).

4.      Інтерактивні методи навчання: теорія і практика впровадження [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://shkola.ostriv.in.ua/

 

Категорія: Новини 1-Г класу | Переглядів: 812 | Додав: Алла | Теги: 3-4класи, моя Україна., урок - тренінг | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

новини школи
[16.03.2018][Новини 1-Г класу]
Стежкою добра (0)

Календар
«  Серпень 2016  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

фото дня

Рік в Україні ...

Погода

Пошук

Архів записів