Субота
28.06.2025
06:44
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Сайт учителя початкових класів Пришлюк Алли Василівни
Головна Реєстрація Вхід
Каталог файлів »
Меню сайту

Категорії розділу
проекти [9]
уроки [5]
презентації [4]
сценарії [5]
години спілкування [8]
Техніка безпеки [4]
Відео-цікавинки [42]

Прислів'я дня

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 74

Свята та події
Календарні свята та події. Спілкуємося українською

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » уроки

Маша і Ведмідь - олімпійські надії
[ Викачати з сервера (33.5 Kb) ] 09.03.2014, 22:15

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ВІДДІЛ ОСВІТИ ЖАШКІВСЬКОЇ  РАЙОННОЇ РАДИ

 

 

 

               

            

Спортивні розваги

 

 

 

 

                                                           

                                                                       Пришлюк Алла Василівна,

учитель початкових класів,

друга кваліфікаційна категорія

Кривчунської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

 

 

                                                   

 

 

                                                     2014р.

            Тема. Маша і Ведмідь - олімпійські надії

Мета. Формування ключових компетентностей:

·                   вміння вчитися  - самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії;

·                   соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших; продуктивно співпрацювати з партнерами у команді (групі), проявляти ініціативу;   

·                   громадянської – знати прізвища відомих олімпійських чемпіонів минулих років та чемпіонів нашої країни; з повагою ставитися до відомих людей (спортсменів);

·                   здоров’язбережувальної -  уявлення і поняття про здоров'я, здоровий спосіб життя та безпечну поведінку;  усвідомлення  здоров'я  як вищої життєвої цінності; дбайливе ставлення до свого здоров’я: розпорядок дня, загартовування;  

·                   компететності з ІКТ - здатність учня орієнтуватися в

інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією,

вміння осмислювати та використовувати      інформацію з різних джерел.

 

Формування предметних компетентностей:

·                   розширити уявлення дітей про олімпійські ігри, олімпіади та її символіку;

·                    закріпити знання  про види спорту (різновиди ходьби і бігу);

·                   поповнити і активізувати словниковий запас учнів;

·                    удосконалювати рухові вміння і навички;

·                    розвивати спритність, увагу, швидкість реакції;

·                   прищеплювати дітям любов до фізичної культури, спорту; 

·                    виховувати доброту , чуйність , бажання допомагати іншим.

Методично-дидактичне забезпечення уроку: мультимедійний проектор, ілюстрації із зображенням спортсменів, мультимедійні  презентації «Спортивна ходьба. Як усе починалося»,  «Олімпійські зірки України», «Олімпійська гордість України», відеофільми «Кроком руш» та «Різні види бігу».

Місце проведення: спортивний зал, прикрашений ілюстраціями і картинками із зображенням спортсменів, видів спорту, дитячими малюнками на олімпійську тематику.

Хід уроку

Учні заходять до залу і бачать , як Маша і Ведмідь, про щось  сперечаються.

Учитель.  Доброго дня, Маша і Ведмідь! Про що ви так голосно сперечаєтеся ?

Маша. Добрий день, діти! Скоро олімпіада,  всі готуються до неї,  тренуються , багато займаються спортом , а ми з Ведмедем  нічого не вміємо і не знаємо. А ми дуже хочемо , потрапити на олімпіаду .

Ведмідь. Діти, допоможіть нам!

Учитель.  Маша, а ти розкажи нам , що таке Олімпіада. А ми подумаємо , як вам допомогти .

Маша. Діти, а ви любите грати? (Відповіді дітей).

Маша. А в які ігри , ви любите грати? (Діти називають ігри)

Маша. Є такі ігри, в які грають не тільки діти , а й дорослі. І не тільки в нашій країні , а в усьому світі. І називаються вони Олімпійські ігри. Скоро пройде зимова Олімпіада - 2014 в м.Сочі (Росія),  а в 2016 році проходитимуть XXXI Літні Олімпійські ігри, які вперше  пройдуть в Південній Америці, в м. Ріо-де-Жанейро і всі спортсмени готуються до цих олімпіад, багато тренуються . Адже на олімпійські ігри поїдуть найсильніші, сміливі і спритні.

(Маша разом з учнями переглядають ілюстрації із зображенням різних видів спорту, мультимедійну презентацію «Спортивна ходьба. Як усе починалося.»).

Учитель. Тепер ми знаємо , що таке олімпійські ігри, знаємо також історію винекнення спортивної ходьби, як олімпійського виду спорту. І ми навчимо і покажемо вам , що знаємо і вміємо самі.

Ведмідь. Діти, навчіть нас, будь ласка. Ви всі такі красиві, здоровенькі, веселі.

Учитель. А це ми тому такі , що любимо спортом займатися. Кожен день робимо зарядку і займаємося фізкультурою.

Учитель. Діти, а давайте спочатку навчимо Машу і Ведмедя робити зарядку. (Відповідь дітей)

Учитель. Ну, тоді всі в коло ставайте і зарядку починайте

Комплекс вправ «Ми - сильні »

Одного разу наша Маша

Варила в будинку кашу.

Кашу зварила ,

У кашу масло поклала .

Молока налила ,

Кашу маслом запила .

Їжте , діти , вранці кашу ,

Будете як Маша наша:

 здоровими, сильними,

міцними і красивими!

1 . « Міцні руки»

В. п.: ноги злегка розставити , руки зігнуті в ліктях , притиснуті до боків , кулачки у плечей . Руки з силою витягнути вгору , кулачки не розтискати . Повернутися у в. п. Зберігати стійке положення . Повторити 5 разів.

2 . «Ми - сильні »

В. п.: ноги нарізно , руки на пояс. Нахил вперед , руки вниз. Повернутися у в. п. Нахил - видих. Повторити 4-5 разів.

3 . « Міцні ноги»

В. п.: ноги злегка розставити , руки на пояс. Злегка згинати і випрямляти ноги («пружинка»). Після 3 - 4 -х рухів відпочинок. Дихання довільне. Повторити 3-4 рази.

4 . « Відпочинемо »

В. п.: ноги злегка розставити, руки за спину. 3-4 рази потопати правою, потім лівою ногою ; зробити 6-8 підскакувань . Дихання довільне. Повторити 3 рази, чергуючи з ходьбою.

5 . «Ми - молодці »

В. п.: ноги нарізно , руки вниз. Руки в сторони , глибокий вдих носом. Повернутися у в. п, на видиху вимовити « а- а- ах ». Повторити 3-4 рази.

Маша. Діти, а ви любите дивитися мультфільми? (відповіді дітей)

Учитель. Назвіть, які мультфільми ви переглядаєте. (відповіді дітей)

Маша. Діти, зараз ми переглянемо відеофільм, де ви дізнаєтеся для чого людині ходьба і яку вона приносить користь для здоров’я.

(Учні разом з Машею і Ведмедем переглядають відеофільм «Кроком руш»).

Учитель. Діти, яке значення має ходьба для здоров’я людини? (відповіді дітей)

Учитель. А тепер давайте пограємо з Ведмедем .

Гра «Снайперська ходьба».

Крейдою накреслені мішені (п’ять кіл). Від центра назовні  - цифри 5,4,3,2,1, які вказують на кількість очок. Діти, по черзі, із зав’язаними очима, від лінії старту намагаються пройти визначену кількість кроків і набрати якнайбільшу кількість очок. Перемагає той, хто набирає найбільше очок.

Ведмідь. Діти, ви справжні снайпери з ходьби, мені так приємно з вами гратися.

Учитель. Діти, спортсмени, готуючись до олімпіади, тренують свої мязи. Вони не тільки займаються таким видом спорту як ходьбою, але й бігом. От ми переглянемо відеофільм, з якого ви дізнаєтеся, які існують види бігу.

(Учні  переглядають відеофільм «Основні види бігу»).

Учитель. Діти, які ви запам’ятали види бігу? (відповіді дітей). 

-         А де саме проводяться змагання з бігу? (відповіді дітей). 

Маша.  Якщо ти, Ведмедику, не втомився, то давай ще пограємося з дітьми?

Ведмідь. Я залюбки ще пограю у свою улюблену гру «Ведмідь і бджоли»

Гра «Ведмідь і бджоли».

Діти діляться на дві групи: менша за кількістю – це «ведмеді», більша – «бджоли». Накреслене коло – це «ліс», де живуть ведмеді, решта простору – «луки», за луками знаходяться «вулики», у «вуликах» мешкають бджоли.

Бджоли вулик залишають,
в луг квітучий поспіщають.

Полетіли до квіток,

Щоб зібрати з них медок.
Промовивши ці слова, діти – «бджоли»  летять  на луки до квіток збирати мед, а ведмеді намагаються їх зловити.

Учитель. Дуже гарна гра Ведмедику, вона нам сподобалася. Правда, діти? Маша.  Діти, я хочу, щоб ми з вами переглянули мультимедійні презентації про олімпійських чемпіонів зі спортивної ходьби та бігу.

(Маша разом з учнями переглядають, мультимедійні презентації «Олімпійські зірки України» та «Олімпійська гордість України»).

Учитель. Діти, ми з гордістю можемо сказати, що наша держава Україна є олімпійською країною, адже ж скільки в нас багато олімпійських чемпіонів, чемпіонів Європи, деякі з них є рекордсменами України, призерами Кубка Світу.

- Які прізвища ви запам’ятали? (відповіді дітей)

Учитель. Діти, давайте разом з Машею і Ведмедиком пограємо у гру «У ведмедя у бору».

Рухлива гра « У ведмедя у бору»

У ведмедя у бору

Гриби , ягоди беру!

А ведмідь сидить

І на нас ричить!

Під час виголошення тексту учні  маленькими кроками на носках  йдуть у бік сплячого ведмедя,  імітують збирання грибів та ягід - нахиляються за ними , роблять вигляд , що зривають їх і складають в кошики.

Після цихслів «ведмідь» тихо ворушиться, потягується, з ричанням підводиться. Діти тікають, а ведмідь біжить за ними і намагається когось зловити.

Ведмідь. Діти, які ви молодці, як добре вмієте гратися. Ви справжні спортсмени.

Маша. Дякуємо, діти, що навчили нас бути сміливими, швидкими і спритними. Нас тепер обовязково візьмуть на олімпіаду. До побачення!

Діти прощаються з Машею і Ведмедем і поветтаються до класу ( спокійна ходьба).

 

Категорія: уроки | Додав: Алла | Теги: ОЛІМПІЙСЬКІ ЧЕМПІОНИ, БІГ., ходьба, олімпіада
Переглядів: 714 | Завантажень: 49 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

новини школи
[16.03.2018][Новини 1-Г класу]
Стежкою добра (0)

фото дня

Рік в Україні ...

Погода

Пошук